Mata do akupresury na kręgosłup: łagodzi ból pleców

Mata do akupresury na kręgosłup

Nasz styl życia uległ zmianie. Ilość pracy siedzącej, jaką wykonujemy w naszym codziennym życiu, sprawiła, że ból pleców stał się dolegliwością numer jeden:
Niezależnie od tego, czy jest to ból krzyża, lumbago, sztywność pleców, czy po prostu “ból pleców”: ból pleców jest jednym z najczęstszych rodzajów bólu i dotyka w szczególności kobiety.

Na szczęście w około 90% przypadków przyczyny są niegroźne, więc mata do akupresury może leczyć ból pleców w naturalny sposób. Nierzadko zdarza się, że takie choroby są przedwcześnie leczone za pomocą leków lub operacji, zamiast polegać na naturalnych zdolnościach leczniczych organizmu.

Odkryj najlepszą Mata do Akupresury ECO z poduszką

4,8 / 5

 • 4-częściowy zestaw z eBookiem
 • Materiały przyjazne dla środowiska
 • 100 dni gwarancji zwrotu pieniędzy

Zaoszczędź 20 zł z kodem rabatowym “Qi”
*Tylko do wyczerpania zapasów.

Najważniejsze fakty w skrócie
Przyczyny bólu pleców: od nieprawidłowego obciążenia po choroby

Najczęstszą przyczyną bólu pleców jest nieprawidłowe obciążenie w życiu codziennym, które może być spowodowane nieprawidłowym podnoszeniem ciężarów lub niekorzystną postawą w pracy. Urazy, takie jak wypadnięcie dysku i oznaki zużycia (choroba zwyrodnieniowa stawów) również mogą prowadzić do silnego bólu pleców.

Często leczone nieprawidłowo

Leki należy zawsze przyjmować ostrożnie, ponieważ mogą one uszkodzić organizm w dłuższej perspektywie. Dlatego zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej alternatywnym metodom leczenia:

Jak można naturalnie złagodzić ból pleców?

Oprócz konwencjonalnego leczenia medycznego, ból pleców można również łagodzić naturalnie w domu.

 • Ćwiczenia rozciągające mogą pomóc złagodzić ból i poprawić mobilność.
 • Masaż może pomóc złagodzić ból i poprawić krążenie.
 • Techniki relaksacyjne: Joga, progresywna relaksacja mięśni, trening autogenny i biofeedback mogą pomóc złagodzić ból i zmniejszyć stres.
 • Akupunktura z użyciem igieł lub akupresura z uciskaniem punktów akupresurowych może złagodzić ból.

Dzięki 10-minutowej rutynie ćwiczeń na plecy Anna Krzyzanowska możesz łatwo spróbować wyeliminować ból pleców:

10-minutowa rutyna na ból pleców

Inną prostą rutyną jest masaż matą do akupresury. Punkty akupresury są wykorzystywane do stymulowania zdolności samoleczenia organizmu.

Wskazówki dotyczące akupresury

Nasi klienci entuzjastycznie opowiadają o swoich doświadczeniach z matą do akupresury. Zanim jednak opowiemy o efekcie, chcielibyśmy zaznaczyć, że doświadczenie to jest bardzo różne dla każdego. Dla niektórych już pierwszy raz jest relaksujący, podczas gdy inni potrzebują trochę więcej czasu, aby pozytywny efekt się rozwinął. Nie pozwól, aby Cię to zniechęciło.

Jak mata do akupresury działa na ból pleców?

Do maty do akupresury przymocowane są liczne igły. Łącznie jest to ponad 6000 plastikowych wypustek. Gdy tylko położysz się na macie, stymulowany jest przepływ krwi do mięśni. Dzięki temu mięśnie są optymalnie zaopatrywane w tlen, krew i składniki odżywcze. Po około 5 minutach organizm zaczyna produkować hormony szczęścia, które mogą łagodzić ból. Dzięki temu przepływ energii w organizmie (Qi) jest zrównoważony, a Ty możesz zrelaksować się jeszcze głębiej.

Akupresura wywodzi się z medycyny wschodniej. Większość z nas słyszała o łóżku z gwoździami. Mata do akupresury to nowoczesna i nieszkodliwa mata igłowa, która od dawna jest stosowana w Szwecji w leczeniu przewlekłego bólu.

Nawet z czysto konwencjonalnego medycznego punktu widzenia istnieją liczne badania naukowe, które dowodzą, że stosowanie maty do akupunktury jest korzystne dla zdrowia.

Jest to zatem rzeczywiście przydatna metoda leczenia, która może być stosowana jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej.

Jak korzystać z maty do akupunktury?

Po pierwsze, należy podjąć dwie decyzje:

1

Jak z niej korzystać?

Aby złagodzić ból pleców, możesz po prostu rozłożyć matę na łóżku lub sofie i położyć się na niej plecami. Jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywne doznania, umieść matę na podłodze lub na macie do jogi. Za pomocą maty do akupresury można również masować inne części ciała.

2

W co się ubrać?

W zależności od pożądanej intensywności można zdjąć lub pozostawić na sobie bluzkę. Efekt jest nieco osłabiony przez cienki top. Umieszczenie cienkiego materiału na macie może również ułatwić rozpoczęcie ćwiczeń. Jednak największe korzyści uzyskasz, jeśli położysz się na macie z gołą skórą.

Wszystko jasne? W takim razie można rozpocząć masaż. 😊

Usiądź przed matą i podeprzyj się rękami obok maty. Powoli połóż się na macie i zrób wydech. Na początku będzie to wymagało pewnego wysiłku, ale po kilku minutach ból ustąpi.

Aby jeszcze bardziej zintensyfikować efekt, możesz zacisnąć nogi, aby zwiększyć nacisk na dolną część pleców.

Po około 60 sekundach plecy stają się ciepłe z powodu poprawy krążenia krwi. Poprzez stymulację punktów akupunkturowych, samoleczenie jest aktywowane po około 5 minutach, a organizm wytwarza hormony szczęścia. Endorfina i oksytocyna skutecznie zwalczają ból i stres. Spróbuj położyć się na 20 minut, aby uzyskać najlepszy relaks. Ale nie martw się, jeśli zaśniesz: nie ma czegoś takiego jak przedawkowanie akupresury. 😊

Nasza wskazówka dotycząca użytkowania: Włącz matę akupunkturową QiMat do swojej rutyny przed snem. Poświęć trochę czasu przed snem i posłuchaj relaksującej muzyki (na przykład naszej muzyki relaksacyjnej QiFlow, którą dołączamy w prezencie do każdego zestawu QiMat)

Akupresura może również pomóc w przypadku dyskopatii

Mata do akupresury (w połączeniu z poduszką do akupresury) może nie tylko złagodzić objawy wypadnięcia dysku w odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa, ale także rozluźnić stwardniałe mięśnie. Jak wspomniano powyżej, ostry ból może zostać złagodzony przez hormony szczęścia i samoleczenie. Ponadto stymulowane jest krążenie krwi, dzięki czemu stwardniałe mięśnie rozluźniają się i są ponownie zaopatrywane w składniki odżywcze. Ból rwy kulszowej spowodowany napięciem mięśni można również skutecznie złagodzić za pomocą maty do akupresury.

Dalsze zalety maty do akupresury

Oprócz bólu pleców, mata do akupresury może również pomóc w przypadku innych dolegliwości:

 • Masaż akupunkturowy (w połączeniu z poduszką akupresurową) może również złagodzić ból szyi i inne napięcia, dzięki czemu można aktywnie cieszyć się życiem.
 • Rozluźnione mięśnie mogą promować głęboki sen, dzięki czemu rano można rozpocząć dzień w dobrej formie.
 • QiMat może pomóc w walce ze stresem i bólami głowy, dzięki czemu można zregenerować siły po stresującym dniu.
 • Lepsze krążenie krwi może poprawić regenerację mięśni.

Ponadto leczenie za pomocą maty do akupresury nie ma skutków ubocznych. Można go przeprowadzić w domu w dowolnym momencie i nie wymaga wsparcia terapeuty. Jest również bardzo atrakcyjny cenowo, zwłaszcza w porównaniu do regularnych sesji masażu.

Czerwone przebarwienia na plecach
Plecy później: Czerwone przebarwienia skóry to dobry znak: Widać (i czuć), że krążenie krwi jest stymulowane.

Wnioski

Zestaw do akupresury z poduszką pod kark jest przydatnym dodatkiem do konwencjonalnych metod leczenia.

Oczywiste jest jednak, że w przypadku dolegliwości nie należy rezygnować z porady lekarskiej. Nawet mata akupunkturowa nie jest cudownym lekarstwem i nie może całkowicie zastąpić leczenia medycznego we wszystkich przypadkach – właśnie dlatego, że jest to absolutnie konieczne w niektórych sytuacjach. Ale w przypadku wielu codziennych dolegliwości zdecydowanie warto zakwestionować swój styl życia i nie uciekać się bezpośrednio do leków.

Chcesz poznać świat akupresury bez ryzyka? W takim razie już teraz zapoznaj się z naszą najlepszą matą z kolcami i zainwestuj w swoje zdrowie!
Dobrze wiedzieć: Z QiMat korzystasz ze 100-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz przetestować matę bez ryzyka.

[1] https://www.ndr.de/ratgeber/gesundheit/Rueckenschmerzen-Viele-Untersuchungen-unnoetig,rueckenschmerzen130.html
[2] https://www.merkur.de/leben/gesundheit/akupressurmatte-fakirmatte-gegen-stress-rueckenschmerzen-studienlage-91049334.html
[3] http://www.daegfa.de/PatientenPortal/Akupunktur.Wo_hilft_Akupunktur.Spannungskopfschmerzen.aspx

Ekologiczny produkt

Produkt składa się głównie z naturalnych materiałów.

409,99 zł

Zaoszczędź 20 zł z kodem rabatowym “Qi”
*Tylko do wyczerpania zapasów.

Mata do akupresury QiMat Premium jest wykonana głównie z naturalnych materiałów i nadaje się do masażu całych pleców w tym samym czasie dzięki dodatkowej mini macie do akupresury.

 • Mata do akupresury
 • Dodatkowa mała mata z kolcami (do refleksologii stóp lub jako rozszerzenie)
 • Poduszka do akupresury
 • Torba transportowa

Szczegóły:

WypełnienieWłókno kokosowe (mata), łuska gryki (poduszka)
PokrowiecAntybakteryjna tkanina lniana i bawełniana
końcówki
KońcówkiHipoalergiczny twardy plastik (HIPS)
Liczba końcówek9.100
Wymiary111 × 78 × 2 cm
AkcesoriaMini mata do akupresury i poduszka do akupresury

Mata do akupresury ECO

4,8 / 5

409,99 zł

Zaoszczędź 20 zł z kodem rabatowym “Qi”
*Tylko do wyczerpania zapasów.

Mata do akupresury QiMat Premium jest wykonana głównie z naturalnych materiałów i nadaje się do masażu całych pleców w tym samym czasie dzięki dodatkowej mini macie do akupresury.

 • Mata do akupresury
 • Dodatkowa mała mata z kolcami (do refleksologii stóp lub jako rozszerzenie)
 • Poduszka do akupresury
 • Torba transportowa

Szczegóły:

WypełnienieWłókno kokosowe (mata), łuska gryki (poduszka)
PokrowiecAntybakteryjna tkanina lniana i bawełniana
końcówki
KońcówkiHipoalergiczny twardy plastik (HIPS)
Liczba końcówek9.100
Wymiary111 × 78 × 2 cm
AkcesoriaMini mata do akupresury i poduszka do akupresury

Opinie użytkowników QiMat

Tysiące klientów rozwiązało już swoje problemy dzięki naszej macie do akupresury.
Oto kilka komentarzy i recenzji od prawdziwych użytkowników:

Recenzje QiMat

Czysty relaks.
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Uwielbiam ten zestaw i używam go prawie codziennie. 15 minut to moja mała przerwa, mój czas na dobre samopoczucie. Napięcie jest zredukowane, a moja szyja jest bardziej miękka. Ale także psychicznie, czas spędzony na macie do akupresury jest zawsze krótkim urlopem dla duszy.
Super 😍
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Bardzo lubię matę, gdy mam stresujący dzień lub jestem spięta, ponieważ rozluźnia całe ciało i zawsze mogę zasnąć znacznie szybciej!
Świetny relaks
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Na początku mata jest bardzo obca, ale po krótkim czasie jest tak relaksująca, że za każdym razem, gdy byłam na macie, zasypiałam po krótkim czasie! Łagodzi napięcie i pomaga w bólu!

Niektóre recenzje zostały przetłumaczone z języka niemieckiego na polski.