Efekty mata do akupresury: Jak działa maty do akupresury?

Efekty mata do akupresury

Mata do akupresury oferują naturalny sposób na złagodzenie bólu i napięcia. Ale jak dokładnie działają i do czego można ich używać? W tym obszernym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o działaniu mat do akupresury jako początkujący, aby podjąć decyzję o zakupie.

Odkryj najlepszą Mata do Akupresury ECO z poduszką

4,8 / 5

 • 4-częściowy zestaw z eBookiem
 • Materiały przyjazne dla środowiska
 • 100 dni gwarancji zwrotu pieniędzy

Zaoszczędź 20 zł z kodem rabatowym “Qi”
*Tylko do wyczerpania zapasów.

Najważniejsze fakty w skrócie
Akupresura ma długą historię i była stosowana ponad 3000 lat temu w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) w celu łagodzenia bólu i poprawy zdrowia. Jednak w ostatnich latach mata do akupresury zyskała również popularność w krajach zachodnich i jest często stosowana jako terapia uzupełniająca w celu złagodzenia bólu, poprawy krążenia i snu oraz zmniejszenia stresu.

Jak zbudowana jest mata do akupresury?

Mata do akupresury składa się zazwyczaj z maty o wymiarach 70 × 40 cm i bawełnianego pokrowca. W tańszych modelach wypełnienie wykonane jest z pianki, podczas gdy produkty wysokiej jakości wykonane są z naturalnego włókna. Do pokrowca przymocowane są okrągłe wypustki, na których znajduje się łącznie ponad 6 200 spiczastych igieł wykonanych z twardego plastiku. Punkty te naciskają na skórę podczas użytkowania, stymulując punkty akupresury i krążenie krwi.

Jak działa mata do akupresury?

Zgodnie z naukami TCM, nasze ciało ma ponad 300 punktów akupunkturowych i 12 meridianów. Są one zwykle stymulowane podczas akupunktury poprzez wprowadzanie małych igieł w skórę. Przywraca to równowagę przepływu energii w organizmie, znanej jako Qi, i łagodzi napięcie, ból i stres.

Dzięki macie do akupresury (znanej również jako mata z kolcami) ten sam efekt osiąga się bez igieł, ale za pomocą nieszkodliwych plastikowych końcówek. Punkty akupresury są stymulowane na dwa sposoby: poprzez bezpośredni nacisk i aktywację receptorów bólu. Kiedy końcówki maty do akupresury naciskają na skórę, leżące pod nią mięśnie są stymulowane, co prowadzi do poprawy krążenia krwi i własnego ciepła ciała. Aktywacja receptorów bólu może również pomóc w uwolnieniu pewnych substancji przekaźnikowych, które mogą poprawić samopoczucie i złagodzić ból.

Przebieg meridianów i punktów akupresury na ciele
Przebieg meridianów i punktów akupresury na ciele

Udowodniony efekt: hormony łagodzące ból

Zakłada się, że masaż i stymulacja układu nerwowego powoduje, że organizm uwalnia więcej hormonów szczęścia (endorfin) i mniej hormonów stresu, takich jak kortyzol. Dzięki temu czujemy się lepiej i bardziej zrelaksowani. Poprawa krążenia krwi oznacza, że mięśnie mogą być ponownie optymalnie zaopatrywane w tlen, krew i składniki odżywcze. Napięte powięzi są rozluźnione, a tkanka łączna jest elastyczna.

Ponadto uwalniane endorfiny działają na organizm jak naturalny środek przeciwbólowy. Łagodzi to na przykład bóle pleców lub głowy. Nasi klienci często mówią nam o tych pozytywnych efektach, a obecnie istnieje również kilka badań dotyczących skutecznego działania “mata z kolcami”.

1

Ulga w bólu szyi i pleców

Aby naturalnie złagodzić ból pleców, wystarczy położyć się na macie do akupresury na 10-20 minut.

Zauważysz, że mięśnie pleców, ramion i szyi rozluźniają się z powodu poprawy krążenia krwi i ciepła, a uczucie głębokiego ciepła rozprzestrzeni się w odpowiednich obszarach.

Mata do akupresury na ból pleców
Mata do akupresury na ból pleców

Nasza rada: Włącz matę do akupresury QiMat do swojej rutyny przed snem. Po prostu połóż się w łóżku przed snem i słuchaj relaksującej muzyki (na przykład naszej muzyki relaksacyjnej Qi Balance, którą dodajemy do każdego mata do akupresury QiMat jako bezpłatny prezent).

2

Głęboki relaks i redukcja stresu

Oprócz relaksu fizycznego, maty do akupresury mogą mieć również pozytywny wpływ na psychikę. Oprócz stresu fizycznego, jesteśmy również narażeni na silny stres psychiczny, szczególnie w dzisiejszych czasach. Korzystanie z maty akupunkturowej QiMat przez 10-20 minut może uwolnić własne hormony szczęścia. Rezultat: odczuwamy głębokie odprężenie, a stres zostaje zredukowany.

Plastikowe końcówki maty do akupresury
Plastikowe końcówki maty do akupresury

Zastosowanie: Ilekroć jesteś zestresowany po pracy i chcesz się zrelaksować, możesz rozpakować swojego osobistego masażystę i położyć się i zrelaksować przez chwilę.

3

Ulga w bólach głowy

QiMat może również pomóc w bólach głowy. Bóle głowy są często spowodowane napięciem w odcinku szyjnym kręgosłupa. Używając zestawu do akupresury w połączeniu z dołączoną poduszką do akupresury, napięcie to można znacznie zmniejszyć.

4

Lepsza jakość snu

Czy zdarza Ci się leżeć w łóżku w nocy i nie możesz zasnąć? Dzięki macie do akupunktury możesz zrelaksować się przed pójściem spać i złagodzić nagromadzony stres dnia. Może to poprawić jakość snu, a rano znów będziesz pełen energii.

5

Regeneracja mięśni

Jak już wspomniano, tak zwana mata Yantra może promować krążenie krwi, a tym samym transport składników odżywczych w tkankach. Po długim dniu wielu sportowców sięga po matę QiMat. Pomaga im to zregenerować mięśnie i zapobiec ich bolesności.

Skutki uboczne i możliwe zagrożenia

Czy akupresura jest niebezpieczna?

Skóra może stać się bardzo czerwona podczas i po zabiegu. Nie jest to jednak niebezpieczne. Wręcz przeciwnie: czerwona skóra to znak, że krążenie krwi zostało pobudzone, a to oznacza, że mata do akupresury zaczęła działać.

Należy jednak pamiętać, że osoby z nowotworami, problemami z sercem, epilepsją i chorobami zapalnymi skóry, takimi jak neurodermit, powinny powstrzymać się od korzystania z maty do akupresury. W razie wątpliwości należy zawsze wyjaśnić swój indywidualny obraz kliniczny z lekarzem.

Jak korzystać z mata do akupresury?

W zależności od pożądanej intensywności można zdjąć lub pozostawić nakładkę. Efekt jest nieco osłabiony przez cienki blat. Umieszczenie cienkiej szmatki na macie może również ułatwić rozpoczęcie. Najwięcej korzyści uzyskasz jednak, jeśli położysz się na macie gołą skórą.

Głęboki relaks w 3 prostych krokach

Znajdź przytulne miejsce

Matę do akupresury można rozłożyć w łóżku lub na kanapie. Umieść matę na podłodze lub na macie do jogi, aby uzyskać bardziej intensywne doznania.

Połóż się ostrożnie i ciesz się

Usiądź przed matą i podeprzyj się rękami obok maty. Powoli połóż się plecami na macie i zrób wydech.

Poczuj głębokie rozluźnienie ciała

Poczujesz, jak plecy rozgrzewają się i zaczynają mrowić z powodu poprawy krążenia. Po około 5 minutach aktywowane zostanie samoleczenie.

Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z maty do akupresury można znaleźć tutaj: 6 ćwiczeń akupresurowych dla ciała

Ile czasu należy leżeć na macie do akupresury?

Uczucie głębokiego ciepła pojawia się już po 2-4 minutach leżenia na macie do akupresury. U większości osób faza samoleczenia i relaksacji ciała rozpoczyna się po około 4-6 minutach. Od tego momentu ciało może się zregenerować, a niektórzy użytkownicy nawet zasnąć. Na szczęście nie ma górnej granicy relaksu na macie.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zalecamy regularne korzystanie z maty do akupresury QiMat.

Uwaga: Doświadczenie jest inne dla każdego. Dla niektórych już pierwszy raz jest relaksujący, podczas gdy inni potrzebują nieco więcej czasu, aby uzyskać pełny efekt. Nie pozwól, aby Cię to zniechęciło. Niektórzy klienci lubią również używać cienkiego ręcznika lub koszulki na początku, aby przyzwyczaić się do nakłuwania.

Często zadawane pytania dotyczące działania mat do akupresury

Akupresura działa podobnie do akupunktury z terapeutą. Samoleczący i relaksujący efekt akupresury uzyskuje się poprzez stymulację krążenia krwi i stymulację układu nerwowego. Może to złagodzić ból i napięcie, a także stres i problemy ze snem w naturalny sposób i bez skutków ubocznych.

Uważa się, że masaż akupresurowy uwalnia endorfiny w organizmie. Regularne korzystanie z maty do akupresury może zatem łagodzić napięcie, zwalczać stres i promować spokojny sen.

Już po 2-4 minutach na macie do akupresury pojawia się uczucie głębokiego ciepła. U większości osób faza samoleczenia i relaksacji ciała rozpoczyna się po około 4-6 minutach. Od tego momentu ciało może się zregenerować, a niektórzy użytkownicy nawet zasnąć. Na szczęście nie ma górnej granicy relaksu na macie.

Kupując matę do akupresury, zawsze zalecamy wybór produktu wysokiej jakości. Oznacza to, że powinien to być kompletny zestaw do akupresury, najlepiej wykonany z trwałych materiałów.

Mata do akupresury QiMat ECO składa się z maty do akupresury, poduszki pod kark, mini maty na stopy i torby do przenoszenia. Ponad 9000 kolców wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego HIPS, a matę wewnętrzną z włókien kokosowych. Ponadto podczas produkcji nie są używane żadne kleje.

Ważne jest, aby mata obejmowała całe plecy. Oprócz samej maty do akupresury i poduszki pod kark, nasz długi zestaw QiMat zawiera również dodatkową mini matę do akupresury. Można ją łatwo umieścić na końcu maty do akupresury, aby zwiększyć jej powierzchnię.

Wnioski

Mata do akupresury aktywuje naturalne zdolności organizmu do samoleczenia i jest przydatnym dodatkiem do medycyny konwencjonalnej.

Oto najważniejsze argumenty przemawiające za korzystaniem z maty do akupunktury w skrócie:

 • Masaż akupresurowy może złagodzić ból pleców, ból szyi i inne napięcia, dzięki czemu można aktywnie cieszyć się życiem.
 • Mata do akupresury może pomóc w stresie i bólach głowy, dzięki czemu można odpowiednio zregenerować się po stresującym dniu.
 • Rozluźnione mięśnie mogą promować głęboki sen, dzięki czemu rano można rozpocząć dzień w dobrej formie.
 • Poprawione krążenie krwi może sprzyjać regeneracji mięśni i redukcji cellulitu.
 • Regularne stosowanie może również wzmocnić układ odpornościowy

Chcesz poznać świat akupresury bez ryzyka? Zapoznaj się z naszą oryginalną matą do akupresury i zainwestuj w swoje zdrowie!
Dobrze wiedzieć: Mata QiMat objęta jest 100-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, dzięki czemu można ją przetestować bez ryzyka.

[1] https://www.hindawi.com/journals/ecam/2012/753583/
[2] http://www.daegfa.de/PatientenPortal/Akupunktur.Wo_hilft_Akupunktur.Spannungskopfschmerzen.aspx
[3] http://www.t-online.de/ratgeber/gesundheit/heilmittel/id_62377740/akupunktur-gegen-schlafstoerungen.html

Ekologiczny produkt

Produkt składa się głównie z naturalnych materiałów.

409,99 zł

Zaoszczędź 20 zł z kodem rabatowym “Qi”
*Tylko do wyczerpania zapasów.

Mata do akupresury QiMat Premium jest wykonana głównie z naturalnych materiałów i nadaje się do masażu całych pleców w tym samym czasie dzięki dodatkowej mini macie do akupresury.

 • Mata do akupresury
 • Dodatkowa mała mata z kolcami (do refleksologii stóp lub jako rozszerzenie)
 • Poduszka do akupresury
 • Torba transportowa

Szczegóły:

WypełnienieWłókno kokosowe (mata), łuska gryki (poduszka)
PokrowiecAntybakteryjna tkanina lniana i bawełniana
końcówki
KońcówkiHipoalergiczny twardy plastik (HIPS)
Liczba końcówek9.100
Wymiary111 × 78 × 2 cm
AkcesoriaMini mata do akupresury i poduszka do akupresury

Mata do akupresury ECO

4,8 / 5

409,99 zł

Zaoszczędź 20 zł z kodem rabatowym “Qi”
*Tylko do wyczerpania zapasów.

Mata do akupresury QiMat Premium jest wykonana głównie z naturalnych materiałów i nadaje się do masażu całych pleców w tym samym czasie dzięki dodatkowej mini macie do akupresury.

 • Mata do akupresury
 • Dodatkowa mała mata z kolcami (do refleksologii stóp lub jako rozszerzenie)
 • Poduszka do akupresury
 • Torba transportowa

Szczegóły:

WypełnienieWłókno kokosowe (mata), łuska gryki (poduszka)
PokrowiecAntybakteryjna tkanina lniana i bawełniana
końcówki
KońcówkiHipoalergiczny twardy plastik (HIPS)
Liczba końcówek9.100
Wymiary111 × 78 × 2 cm
AkcesoriaMini mata do akupresury i poduszka do akupresury

Opinie użytkowników QiMat

Tysiące klientów rozwiązało już swoje problemy dzięki naszej macie do akupresury.
Oto kilka komentarzy i recenzji od prawdziwych użytkowników:

Recenzje QiMat

Czysty relaks.
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Uwielbiam ten zestaw i używam go prawie codziennie. 15 minut to moja mała przerwa, mój czas na dobre samopoczucie. Napięcie jest zredukowane, a moja szyja jest bardziej miękka. Ale także psychicznie, czas spędzony na macie do akupresury jest zawsze krótkim urlopem dla duszy.
Super 😍
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Bardzo lubię matę, gdy mam stresujący dzień lub jestem spięta, ponieważ rozluźnia całe ciało i zawsze mogę zasnąć znacznie szybciej!
Świetny relaks
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Na początku mata jest bardzo obca, ale po krótkim czasie jest tak relaksująca, że za każdym razem, gdy byłam na macie, zasypiałam po krótkim czasie! Łagodzi napięcie i pomaga w bólu!

Niektóre recenzje zostały przetłumaczone z języka niemieckiego na polski.